کسب و کار

توسعه دهنده کسب و کار یا Business Developer کیست؟

توسعه دهنده کسب و کار که همینطور یک مدیر توسعه کسب و کار نیز نامیده می شود، می تواند چندین نقش مختلف را در یک پروژه واحد ایفا کند که بر آینده ی یک شرکت تأثیر می گذارد.

بعضی از موقعیت ها، وظایف توسعه کسب و کار را به عهده دارند، حتی اگر اصطلاح ” توسعه دهنده ی کسب و کار ” هرگز در عنوان ظاهر نشود. به طور کلی، یک توسعه دهنده کسب و کار به دنبال راه های جدید برای کسب درآمد است، که گاهی اوقات به معنی خروج از یک کسب و کار و شروع کسب و کاری جدیدی دیگر است.

توسعه کسب و کار چیست؟

توسعه کسب‌ و کار (انگلیسی: Business development) زیرمجموعه ای از حوزه‌ های کسب‌ و کار، تجارت و نظریه سازمانی است، که هدف آن ایجاد ارزش بلند مدت برای یک سازمان، از طریق مشتریان، بازار و ارتباطات فردی می‌ باشد و مستلزم فرایندهایی برای توسعه و پیاده‌ سازی فرصت‌ های رشد در داخل و بین سازمان‌ ها است.

توسعه کسب‌ و کار شامل کلیه برنامه‌ ریزی‌ ها، استراتژی‌ ها، فرایندها و اقداماتی است، که در راستای ایجاد و پیاده‌ سازی فرصت‌ های رشد یک سازمان لازم می‌ باشند.

هدف از توسعه کسب‌ و کار خلق ارزش بلند مدت و پایدار برای یک کسب‌ و کار و مشتریان آن می‌ باشد. در عمل مفهوم توسعه کسب‌ و کار، کلیه فعالیت‌ های راهبردی و عملیاتی، از مرحله شکل‌ گیری یک ایده، تا راه اندازی کسب‌ و کار جدید، یا گسترش کسب‌ و کار موجود و حرکت آن در مسیر موفقیت، درآمد زایی و ارزش آفرینی را در بر می‌ گیرد.

میلاد کرمی

میلاد کرمی هستم؛ در این وبلاگ از کارآفرینی، کسب و کار، استارتاپ و رشد شخصی براتون می نویسم.

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. مرسی آقای کرمی،
    فوق العااده بود؛ داخل نتایج فارسی موردی مشابه مطلب شما پیدا نکردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن