کسب و کار

ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد چیست؟

ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد برای معرفی یا ارائه محصول، خدمات، سازمان و… جهت افزایش مشارکت با افراد برگزار می‌شوند. برگزاری رویدادها می‌ توانند به صورت آنلاین یا آفلاین باشند.

همچنین بازاریابی رویداد می‌ تواند به صورت اسپانسرینگ یا میزبانی یک رویداد نیز اتفاق بیفتد. ایونت مارکتینگ و رشد از این طریق به صورت‌ های مستقیم و غیر مستقیم قابل انجام هستند.

در بازار پرهیاهوی فروش امروز، بازاریابان هر کسب و کار باید از تمام فرصت‌ های موجود جهت کسب اعتماد مشتریان و ایجاد حسن نیت جهت جذب افراد جدید استفاده کنند.

ایونت ها یک فرصت منحصر به فرد جهت تعامل با برندها و هم افزایی با سایر کسب و کارها فراهم می‌ کنند. رویدادها باید به یاد ماندنی باشند تا تاثیر مثبت بگذارند. تاثیر یک رویداد به اهداف یک کسب و کار بستگی دارد. خیلی از شرکت‌ ها می‌خواهند در رویداد صرفا تبلیغات خودشان را انجام دهند که خب این اصلا تاثیر مثبتی نخواهد گذاشت. برای ایجاد حس مثبت لازم است احساسات مخاطبین را تحت تاثیر قرار دهید تا بتوانید ماندگار باشید.

مزایای بازاریابی رویداد :

 

۱. برندینگ :

یک دلیل مهم برای شرکت کسب و کارها در یک رویداد برندسازی و بیشتر شناخته شدن‌ نام تجاری‌ هست. ایونت مارکتینگ باعث می‌ شود کسب و کار شما شناخته تر شود و هویت برند رشد پیدا کند. در رویداد امکان به اشتراک گذاری ایده‌ ها،افکار، اهداف برندتان را به هر شیوه‌ ای که دوست دارید می‌ توانید انجام دهید. همچنین شرکت کردن کسب و کار شما در یک رویداد رسانه‌ ای می شود و نام شما در لیست شرکت کنندگان قرار می‌ گیرد که خود ایبن موضوع هم به برندسازی کمک می‌ کند.

 

۲. مشتری یابی :

دلیل مهم دیگری که کسب و کارهای شرکت کننده در رویدادها به دست می‌آورند تولید مشتریان جدید است. چه چیزی بهتر از اینکه مخاطبین بالقوه شما همگی در یک جا جمع باشند و بتوانید با آنها ارتباط چهره به چهره برقرار کنید؟ ارتباط حضوری و شبکه سازی در رویداد می تواند به شبکه‌های اجتماعی آنلایشن شما اعتبار بهتری ببخشد.

 

۳. آموزش :

هدف افراد از شرکت در رویدادهای مختلف دو چیز است. شبکه سازی و یادگیری. مهم نیست چه رویدادی هست مهم این است که چه ارزشی برای مخاطبین ایجاد می‌شود.

 

میلاد کرمی

میلاد کرمی هستم؛ در این وبلاگ از کارآفرینی، کسب و کار، استارتاپ و رشد شخصی براتون می نویسم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن