کارآفرینی

کارآفرین سریالی کیست و کارآفرینی سریالی چیست؟

کارآفرین سریالی به فردی گفته می شود که کسب و کارهای مختلفی را راه‌ اندازی می‌ کند و به این حرفه کارآفرینی سریالی می گویند.

یک کارآفرین که به طور مداوم ایده های جدیدی را ارائه می دهد و کسب و کار جدیدی را آغاز می کند. به عنوان یک کارآفرین معمولی که اغلب با یک ایده مطابقت می کند، شرکت را شروع کنید و سپس آن را ببینید و نقش مهمی در عملکرد روزمره شرکت جدید ایفا می کند، یک کارآفرین سریال اغلب با ایده و چیزها را شروع کنید، اما بعد مسئولیت دیگری را به فرد دیگری منتقل کنید و به ایده جدید و سرمایه گذاری جدید بروید. این می تواند یک چیز خوب باشد، اگر فرد دارای ایده های منحصر به فرد است و بهترین است برای رسیدن به هر یک از آنها، اما می تواند بد باشد، اگر شخص متوقف می شود زمان را به یک شرکت که نیاز به کمک خود را، به منظور سعی کنید با یک ایده جدید حرکت کنید که ممکن است یا نتواند موفق شود.

یک کارآفرین که به طور مداوم ایده های جدیدی را بیان می کند و کسب و کار جدیدی را آغاز می کند؛
یک کارآفرین سریالی اغلب کسب و کارهای جدیدی راه انداری می کند، اما بعد از مدتی مدیریت آن کسب و کار را به فردی دیگر واگذار میکند و خود درگیر توسعه و راه اندازی کسب و کاری جدید می شود.

کارآفرینان سریالی حوصله انجام کارهای تکراری را ندارند. آنها مبادرت به راه اندازی یک کسب و کار نموده، آنرا به حد و اندازه قابل توجهی رسانده و سپس به سراغ کار دیگری می­روند. بخش اعظمی از کارآفرینان سریالی به میانبر زدن علاقه داشته و کسانی هستند که شرکتی را راه اندازی نموده و نظاره گر رشد آن هستند تا اینکه از آن خسته شده و حوصله شان سر برود. آنگاه آنرا به فروش رسانده و شرکت دیگری را راه می­اندازند. تعدادی از آنها کارآفرینان معجزه­گر یا کارآفرینان موازی هستند که چندین شرکت را بصورت همزمان راه اندازی و مدیریت میکنند. ظاهراً کارآفرینان سریالی معتاد به راه اندازی کسب و کار خود هستند. راه اندازی یک شرکت یک فرآیند بسیار خلاقانه، نوآورانه، انرژی بر و لذتبخش است“.

میلاد کرمی

میلاد کرمی هستم؛ در این وبلاگ از کارآفرینی، کسب و کار، استارتاپ و رشد شخصی براتون می نویسم.

نوشته های مشابه

‫۴ نظرها

 1. با سلام خدمت شما.
  مقاله خوبی هست. البته این موضوع هم بسیار جالب هست. خیلی خوب هست که مقالات کاملتر مانند معیارهای کارآفرینی سریالی و … را هم منتشر کنید.
  با تشکر از شما. موفق و پیروز باشید

  1. سلام جناب خادم الرضا
   بله ” کارآفرینی سریالی ” مبحث جالب و خوبی است؛ و علاقمندان خودشو داره…
   ممنونم، انشالله بزودی بیشتر در این باره می نویسم.!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن