رشد شخصی

اگر خودساخته ثروتمند دیدی؛ این جملات را هرگز به او نگو…

خودساخته ثروتمند فرد موفقی است که روی پای خودش ایستاده‌ و با تلاشی وصف‌ ناپذیر هیچ‌ گاه به ناامیدی اجازه ورود به زندگی خود نداده‌ است. آنها خودخواسته هایی هستند که توانسته‌ اند با فرمول‌ های ویژه خودشان به موفقیت و ثروت دست پیدا کنند.

اگر خواستید با چنین افرادی وارد رابطه شوید، باید حواس تان را حسابی جمع کنید. زندگی کردن با خودساخته های ثروتمند، همان‌ قدر که همراه با هیجان و چشیدن طعم رفاه است؛ در صورت بلد نبودن گرامر رابطه می‌ تواند به شکستی تلخ بیانجامد.

جملات زیر را در رابطه با یک خودساخته ثروتمند به خاطر داشته باشید و به کار نگیرید :

.

شغل ات را از من بیشتر دوست داری :

مقایسه خود با کسب‌ و کار طرف مقابلتان، قیاسی بیهوده و اشتباه است. چرا باید خودتان را با چنین چیزی مقایسه کنید. جایگاه رابطه عاطفی با بخش حرفه‌ ای زندگی کاملا متفاوت است. اما اگر گاهی احساس می‌ کنید که نیاز به گذراندن وقت بیشتری با همسرتان دارید، بهتر است این خواسته و نیاز را با نیت مثبت و به قصد رسیدن به نتیجه‌ ای مطلوب پیگیری کنید و از ایجاد دعوا و بحث خودداری کنید. شما می‌ خواهید به شادمانی در کنار همراه عاطفی خود زندگی کنید پس همیشه باید به فکر چاره برای مشکلات باشید نه اینکه هیزم بر آتش مشکلات بریزید.

 

چرا مدام اضطراب داری، آرام باش دیگر :

تا به حال با شنیدن چنین جملاتی آرام شده‌اید؟ قطعا نه. این سبک از جملات باعث آزار و تشدید اضطراب و استرس افراد می‌شوند. پس به یک ثروتمند خودساخته که به طور خودخواسته پا در مسیری پر از هیجان و ریسک گذاشته است، پیشنهاد آرام بودن، آن هم به این شکل ندهید. اگر می‌خواهید در کاهش استرس او نقشی داشته باشید، بهتر است به او یک فنجان چای داغ یا دم‌نوشی آرامش‌بخش پیشنهاد بدهید.

 

تو چرا اینقدر کار می‌ کنی :

با گفتن این جمله تمام اعتقادات و جهان‌بینی طرف مقابل را زیر پا می‌گذارید و از بین می‌برید. فکر می‌کنید که ثروتمندان خودساخته در حال حاضر نتیجه کدام تصمیمات در زندگی‌شان را شاهد هستند؟ کار کردن و علاقه زیادشان به تلاش وقفه‌ناپذیری که فقط با کار و کار و کار به دست می‌آید. پس لطفا با این جمله همسر یا شریک عاطفی‌تان را ناراحت و عصبانی نکنید. اگر دوست دارید که زمان بیشتری را به شما اختصاص بدهد، گلایه نکنید یا در لفافه به او کنایه نزنید بلکه با عشق و مهربانی از او درباره وقت‌های آزادی که دارد، سوال کنید و بگویید که خوشحال می‌شوید که با او به پیاده‌روی بروید یا با هم تلویزیون تماشا کنید و… .

این ایده، ۱۰ سال پیش به ذهنم رسیده بود :

هیچ‌گاه به همراه خودساخته خود نگویید، من این ایده را ۱۰ سال پیش داشتم. هدفتان از ابراز چنین جمله‌ای چیست؟ دوست داشتید کسی در مقابل موفقیت‌ها و ایده‌های نابتان، چنین جمله‌ای را مطرح کند. این جمله نشان‌گر حسادت یا تحقیر نیست؟ اصلا از بحث رابطه عاطفی با یک ثروتمند خودساخته هم که بیرون بیاییم، به نظر شما گفتن چنین جمله‌ای به فردی که به قصد دریافت انگیزه بیشتر یا به اشتراک گذاشتن شادی بیشتر با شما صحبت می‌کند، باعث آزار و دل‌سردی او نخواهد شد؟ در مقابل می‌توانید بگویید که از بابت اینکه ایده‌ای که در ذهن شما هم شکل گرفته بوده است از سوی او به منصه ظهور رسیده، بسیار خوشحال هستید و به او افتخار می‌کنید.

مشتری پیدا کردن سخت است :

ثروتمندان خودساخته با تکیه بر انرژی مثبت و خوش‌بینی معقول، امیدوارانه به سمت موفقیت به تاخت می‌روند. حال اگر منفی‌بافی و انرژی‌های منفی‌تان باعث شود تا مسیری که همیشه به طی کردن آن عادت دارند دچار موانع و دست‌اندازهای مختلف شوند قطعا و حتما از دست‌تان ناراحت خواهند شد. شما برای همراهی آنها باید منبعی از انرژی‌های مثبت باشید و به تلاش‌های ثروتمند خودساخته‌ای که در کنارتان زندگی می‌کند، باور داشته باشید.

تو خیلی پول داری؛ این کالا را برایم بخر :

هیچ‌گاه برای خرید چیزی طرف مقابل را مجبور نکنید. درست است، شما با یک ثروتمند خودساخته زندگی می‌کنید و درآمد و سرمایه بسیار زیادی دارد اما دلیل نمی‌شود که برای خرید هر چیزی راضی باشد. آنچه هر رابطه‌ای را شکوفا و زیبا می‌سازد، هم‌فکری و همراهی یکدیگر در تصمیم‌گیری‌ها و انتخاب‌ها مختلف است. شما اجازه ندارید چیزی را به فرد مقابل تحمیل کنید و طلبکار هم باشید.

میلاد کرمی

میلاد کرمی هستم؛ در این وبلاگ از کارآفرینی، کسب و کار، استارتاپ و رشد شخصی براتون می نویسم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن